Morbi, Gujarat
GST No. 24ABOFA3856D1ZI
Approx. Rs 80 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2000 sq ft |
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Exterior |
| Color | WOODEN |
| Brand | ARECA |
| Grade | PLATINUM |
| Size | 1220 X 2440 STANDARD |
| Finishing | PVDF Coating |
| Function | Antibacterial |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
Approx. Rs 120 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2000 sq ft |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Color | GREEN WALNUT |
| Usage/Application | Exterior |
| Size | 1220 X 2440, 1220 X 3050, 1220 X 3660 |
| Surface Treatment | PVDF Coated |
| Shape | RECTANGULAR |
Additional Information:
Approx. Rs 120 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2000 sq ft |
| Finish | Wooden |
| Usage/Application | Exterior |
| Color | NATURAL WOOD |
| Composite Panel Type | WOODEN |
| Grade | PLATINUM |
| Brand | ARECA |
| Size | 1220 X 2440 STANDARD |
| Finishing | PVDF Coating |
| Function | Antibacterial |
| Shape | Rectangular |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Thickness | 4 mm |
Additional Information:
Approx. Rs 70 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2000 sq ft |
| Thickness | 3 mm |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Finish | Metallic |
| Material | ACP |
| Usage/Application | Exterior |
| Color | GREY |
| Surface Treatment | PVDF Coated |
| Shape | RECTANGULAR |
| Size | 1220 X 2440 MM |
Additional Information:
Explore More Products
© Areca Alupanel Llp. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited