Morbi, Gujarat
GST No. 24ABOFA3856D1ZI
Approx. Rs 45 / sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5000 sq ft |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Finish | DIGITAL METLAM |
| Usage/Application | BUS BODY, PETLAM, KITCHEN,WALL DESIGNING |
| Color | RED |
| Brand | ARECA ALUPANEL LLP |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZE | 8*4ft, 10*4ft, 12*4ft, you want |
| THICKNESS | 3mm to 6mm |
| FEATURES | weather resistance, easy to install, quality is good |
| SHAPE | Rectangular |
Approx. Rs 45 / Sq ftGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5000 Sq ft |
| Panel Thickness | 3 mm |
| Thickness | 2MM TO 6MM |
| Finish | DIGITAL ACP SHEET |
| Material | ACP |
| Usage/Application | BUS BODY, KITCHEN, FURNITURE |
| Color | WHITE PRINTED |
| Composite Panel Type | DIGITAL PRINTED |
| Pattern | PRINTED |
| Brand | ARECA ALUPANEL LLP |
| Size | 8*4FT, 10*4FT, 12*4FT, YOU WANT |
| Function | Antibacterial |
| Shape | Rectangular |
| Features | WATER AND FIRE RESISTANCE, UV RESISTANCE, HIGH QUALITY |
| Place Of Origin | INDIA |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 45 / SQUARE FEETGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Panel Thickness | 3 mm |
| Thickness | 2MM TO 6MM |
| Finish | METLAM DIGITAL ACP SHEET |
| Material | ACP |
| Usage/Application | BUS BODY, KITCHEN, FURNITURE |
| Color | PRINTED |
| Composite Panel Type | DIGITAL PRINTED |
| Pattern | PRINTED |
| Brand | ARECA ALUPANEL LLP |
| Size | 8*4FT, 10*4FT, 12*4FT, YOU WANT |
| Finishing | PRINTED |
| Function | Antibacterial |
| Shape | Rectangular |
| Features | WATER AND FIRE RESISTANCE, UV RESISTANCE, HIGH QUALITY |
| Place Of Origin | INDIA |
| Is It Anodised | Not Anodised |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Areca Alupanel Llp. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited